• Adres: Üçevler Mahallesi 72.Sokak No:6
    Nilüfer / BURSA / TURKİYE

  • İLETİŞİM: +90(224) 250 83 00
    info@metalformoto.com

disli-imalati

DİŞLİ İmalatı

Müşteri özel gereksinimlerine göre özel tasarım düz dişli imalatı yapmaktayız. Düz dişli, birçok endüstride ortak olarak kullanılan en temel ve bilinen ilk dişli çeşididir. Bu dişliler paralel miller arasında hareket ve güç iletmek için tasarlanmıştır. Çalışma koşullarına göre - Çelik - Plastik - Aluminyum - Bronz döküm olarak imal edilebilmektedir

Dişli imalatı

Talaşlı İmalat

Tasarlanmış bir iş parçasının standartlara uygun olarak projelendirilmiş teknik resmini referans alarak, parça üzerinden farklı şekil ve büyüklüklerde talaş kaldırılarak istenilen geometrik şekli vermekteyiz. Bu şekil verme işlemini, uygun takım ve tezgahlar aracılığıyla yapmaktayız.

tornalama

Tornalama

İş parçası ayna ekseninde dönerken sabit kesici takımların ilerleme ve paso verme şeklinde olan izafi hareket yapması esnasında talaş kaldırılarak iş parçası istenilen geometriye getirilmektedir. Bunu yaparken kullanılan tezgahlar iş parçasının geometrisine uygun olarak bağlamalı veya sürücülü CNC Tornalar ile Universal Torna tezgahlarıdır.

frezeleme

Frezeleme

Frezeleme işlemi de tornalama işlemine benzemekle birlikte önemli bir fark bulunmaktadır. Frezelemede iş parçası sabit kalırken takımlar dönme hareketi yaparak talaş kaldırılmaktadır. Bu sayede torna tezgahlarında elde edemediğimiz geometrileri (kanal açma gibi) frezeleme teknolojisi sayesinde elde edebilmekteyiz. Bunu yaparken kullanılan tezgahlar iş parçasının geometrisine uygun olarak 3 eksen, 4 eksen veya 5 eksen CNC Dik İşlem Merkezleri ile Universal Freze tezgahlarıdır.

Makine Parkı

MAKİNE Parkı

Üretim teknolojilerimizin alt yapısını oluşturan tezgahlarımız CNC Tornalar, CNC Dik İşlem Merkezleri, Universal Torna ve Frezeler, CNC ve Manuel Dişli Azdırma Makineleri, Boru Kesme Makineleri, Ovalama, Testere, Matkap, Zımpara ve Kaynak Makineleridir.

Diğer

DİĞER PROSESLER

Müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına uygun olarak talaşlı imalat dışında kalan üretim teknolojilerinden lazer veya plazma kesim, abkant büküm, sac pres ve ürünü tamamlayıcı prosesler olan ısıl işlem ve kaplama gibi diğer proseslerin hizmetini de verebilmekteyiz.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak İçin
İletişime geçiniz.